Tagi

,

Bądź elastyczny - 00

Tym razem już zupełnie wychodzę przed szereg. Powód jest bardzo ważny, a mianowicie: nadchodzące opowiadanie.

Pierwsza informacja jest taka, że jest ono w pełni zilustrowane przeze mnie.

Czemu? Sama do końca nie wiem… Ale albo to, albo w ogóle by go nie było. Hania ma mieszane uczucia co do niego (żeby nie mówić, że jest absolutnie przeciwna publikowaniu go :P). W zasadzie wcale mnie to nie dziwi. Opowiadanie to jest eksperymentem zarówno jeśli chodzi o treść (momentami absurdalną), jak i o styl, w którym dominuje humor pratchettowski (chociaż tematyka może trochę nie jego…). Wychodzimy więc ze strefy komfortu pełnej baśniowych stworzeń, lub złożonej magii tworzącej tajemniczy klimat (lubię tak myśleć o tym, co tworzę :P), a wkraczamy do świata trochę chaotycznego, brudnego a czasami wręcz obrzydliwego (przygotujcie się na coś, czemu brakuje tak piękna, jak i wzniosłości).

Zdaję sobie sprawę z tego, że opowiadanie to może nie odnaleźć zbyt wielu fanów. Są jednak tacy, którzy lubią takie właśnie teksty i sądzę, że warto dla nich się wysilić i spróbować czegoś nowego. Stronę tę traktuję także jako pretekst do sprawdzania się na nowych polach (nawet takich, jak ilustrowanie), jako miejsce, gdzie mogę przestać być sobą – osobą piszącą jeden tylko rodzaj historii. Mam więc nadzieję, że pośród Was znajdą się tacy, którzy jeśli nawet nie polubią opowiadania Bądź elastyczny, to przynajmniej odbiorą jego lekturę jako coś, co wniosło świeżość w ich przemyślenia czytelnicze. Można w końcu nie tylko pisać inne rzeczy, ale też i czytać coś, po co zwykle się nie sięga.

Chciałabym jeszcze bardzo podziękować trzem wspaniałym dziewczynom, które nie tylko zgodziły się przeczytać to opowiadanie i wydać opinię na jego temat, ale też pomogły mi je poprawić, wskazując błędy i mniej zrozumiałe miejsca.

Edyta, Maryna, Zuz – dzięki Wam je publikuję! :P

Bądź elastyczny - 00

 

UWAGI WSTĘPNE | FRAGMENT 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | OSTATNI