Las Mori’Anth

Las Mori’Anth jest nazwą dla całego znanego świata. To, co mieści się poza jego granicami wyznaczonymi przez wysokie góry, zwykłym jego mieszkańcom jawi się jako nicość. Co tam jest naprawdę, tylko Bogowie raczą wiedzieć.

Mimo iż nazwany jest lasem, Mori’Anth to olbrzymi dziki teren leśno-bagienny, gdzieniegdzie upstrzony jakąś górą, pustynią, czy depresją… W jego obrębie mieszczą się różnego rodzaju struktury plemienno-państwowo-wyznaniowo-miejskie… Dokładnie tak! Są tam tereny rządzone przez władców, jak również miasta nienależące do żadnych szerszych struktur państwowych. Niektóre miejsca są pod wyłącznym panowaniem Żywiołaków, w innych zakątkach niepodzielnie rządzi jakiś zakon lub bractwo. A czasami nie rządzi nikt.

Tym, co łączy Mori’Anth w jedną całość, to wiara w zwierzchnictwo Królowej, utożsamianej z wcieleniem czczonego przez wszystkich Słońca. Kluczowa dla jedności Mori’Anth jest też wiara w magię i prawa, jakie nią rządzą. Każdy jej użytkownik ma pewne przywileje, jak również obowiązki, których niewypełnienie jest brzemienne w skutki.

Ale wbrew pozorom, opanowanie magii nie jest wcale takim łatwym zadaniem i nie każdy może dostąpić tego zaszczytu. Wielu jednak próbuje…

PS Oczywiście, że są tam Smoki!!! ^_~

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s