Hania Urbankowska

Hania jest cudownym dzieckiem sztuki! Wspaniale rysuje i świetnie pisze, podejrzewam, że gdyby spróbowała, okazałaby się także geniuszem rzeźbiarstwa! Nie spoczywa jednak na laurach. Chętnie poznaje nowe techniki i eksperymentuje, wyciska z możliwości komputera ile tylko się da, by sprostał jej wymaganiom artystycznym tak, jak zmuszone do tego wcześniej kredki, ołówek i akwarele ^_~

Ma kilka ulubionych motywów malarsko/rysunkowych, które można zobaczyć na jej stronie:

http://hannaurbankowska.carbonmade.com/

Każdy z tych motywów cechuje odmienny styl, co nie przestaje mnie zadziwiać! Ostatnio Hania z upodobaniem oddaje się rysowaniu obrazków do bajeczek dla dzieci (w tym też tych jeszcze nieistniejących), ja jednak najbardziej lubię jej rysunki długopisem na marginesach notatek i mam nadzieję, że kiedyś narysuje coś w tym stylu, do któregoś z moich opowiadań… Ale oczywiście nie nalegam!

Walcząc z moją manią kontroli, staram się zostawiać jej swobodę w ilustrowaniu opowiadań oraz w pracach nad szatą graficzną strony (w tej chwili ograniczającą się do baneru), chociaż gdybyście z nią porozmawiali, pewnie w końcu by wyszło, jak bardzo się wszystkiego czepiam! ^^’

Jak wspominałam, pisze także. Co prawda na razie nie są to opowiadania, ale kto wie, może da się namówić… ^_~ Część jej twórczości literackiej można znaleźć tutaj:

http://hannaurbankowska.wix.com/poezja

Prywatnie Hania jest osobą bardzo miłą i spokojną, bardzo ciężko wyprowadzić ją z równowagi. Uwielbia Paryż, Tatry i sushi. Swoją przyszłość wiąże z grafiką i ilustrowaniem książek, więc wspólnie mamy przyjemność zobaczyć same początki jej kariery, która powinna być obłędna! Życzę jej tego z całego serca i mam nadzieję, że jak ja, tak i Wy będziecie ze zniecierpliwieniem czekać na kolejne jej prace.

 —